JBC Brno poprvé prohrálo v Blansku.

15.12.2013 14:27

Dvě pohledná, rychlá a dramatická utkání sehrálo naše družstvo U12 s vedoucím týmem hostů JBC Brno. V prvním utkání byla první čtvrtina nerozhodně 21:21. V druhé jsme nestačili na druhou pětku a prohráli v poměru 3:17. Do druhého poločasu jdeme se 14ti bodovým deficitem a jiným složením pětek. První pětka se ve třetím dějství opírala hlavně o dobrou hru Jonáše Musila a Ríšu Ševčíka a stáhla skóre rozdíl na -10 bodů. V druhé pětce byla tíha závěru utkání na Lukáši Kučerovi. Bránil nejlepšího hráče, musel vyvážet míč, organizovat útok a sám také zakončovat. Ve čtvrté čtvrtině dal 12 bodů a měl v závěru zápasu největší podíl na celkovém vítězství. Bodově i dobrou obranou se v důležité fázi utkání připojila Klára Stloukalová, Štěpán Jirků vybojoval dva důležité míče, Adéla Šmerdová bránila dobře pozičně. Svým dobrým výkonem strhli i střídající hráče, kteří pomohli k celkovému vítězství.

V druhém utkání jsme vedli tři čtvrtiny utkání, ale udělali jsme v závěru více chyb než soupeř a o 6 bodů celkově prohráli.

Chválíme za týmovou hru celé družstvo. Zápas jsme vyhráli díky dobré a kolektivní obraně.

BBK Blansko : JBC Brno 62 : 58 (24 : 38)

BBK Blansko : JBC Brno 53 : 59 (27 : 27)