První turnaj přípravek U10 v Tišnově

20.12.2016 11:18

I v této sezóně jsme přihlásili naše družstvo do soutěže U10 (děti narozené v roce 2007 a mladší), která se hraje systémem turnajů.

První turnaj se odehrál v Tišnově 18.12. Dostali zde prostor ke hraní děti, co nemají moc hracích minut v zápasech U11 a taky úplní nováčci z přípravky, u kterých to byli první zápasy. Za odměnu nastoupili i naši nejmladší, teprve šetiletí Sam, David a Jirka.

Do prvního zápasu jsme vstoupili s velkou chutí, zkušenější hráči Vašek s Matějem diktovali tempo hry a i když nám první střely do koše nepadly, dobrou obranou míče získávali a po první čtvrtině jsme vedli 12:0. Druhá pětka pokračovala na stejné vlně, dominoval v ní Michal, pomáhali Adam s Lukášem, své první body přidal Vítek a v poločase jsme vedli 31:0. V druhém poločase se rozkoukávali  a rozehrávali nováčci a spolu se zkušenějšími vyhráli vysokým rozdílem 52 :5 (12:0, 19:0, 5:5, 16:0).

V druhém zápase jsme se utkali se Sokolem Podolí, který měl také mladý tým (2 hráčky 2010), ale méně zkušeností. Pěkně rozběhaní jsme začali zápas dobře a po první čtvrtině vedli 26:4. Více jsme střídali a v poločase vedli 36:10. Z nejmladších hráčů pěkně bránil Sam a dokonce se mohl radovat ze svého prvního koše. Jirka s Davidem dokázali už míč získat, ale koš si dají příště. Vyhráli jsme 70 :12 (26:4, 10:6,24:0, 10:2)

Oceněným hráčem z našeho družstva byl Michal Růžička, gratulujeme a doufáme, že je to pro Míšu povzbuzení do dalšího trénování.

Bodovali: Růžička 40b, Cápek 33b, Matuška 26b, Zezula 7b, Jirků 6b, Přichystal 4b, Skácel 4b, Fořtík 2b, Samuel Kříž 2b.