S Kyjovem 2x vítězně

20.03.2016 11:53

Průběh obou utkání byl velice dramatický a neodpovídal konečnému skóre utkání. První poločas úvodního zápasu byl vyrovnaný a skončil pro nás 37:27. Velký posun k celkovému vítězství udělala první pětka. III. čtvrtinu vyhráli díky dobré obraně poměrem 20:5 a skóre jsme navýšili na celkový rozdíl 25 bodů. Druhá pětka také dobře bránila a skóre narostlo na konečných 71:36. Druhý zápas se nám celý poločas nedařilo. Špatně jsme bránili, střelba byla nepřipravená, zbrklá, nepřesná a docházely síly. Poločas skončil 26:33 v náš neprospěch. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 22:10  a 5 bodů v náš prospěch. Poslední čtvrtina byla jako na houpačce. Kyjov dotáhl na rozdíl 2 bodů. Ztráty, neúspěšné střelecké pokusy se střídaly na obou stranách. Až v závěru se štěstí přiklonilo na naši stranu a zápas jsme dovedli do zdárného vítězného konce. Bodově se bohužel zapojili pouze Nečas, Streitová, Svěráková a Berka. Bez Jany a Adély Svěráková bychom druhý zápas nevyhráli. Obě chválíme. Jsem velice zvědav, jak se prosadí kluci bez našich děvčat na festivalu v Ostravě.

BBK Blansko : TJ Jiskra Kyjov 71 : 36 (37 : 27)

BBK Blansko : TJ Jiskra Kyjov 65 : 58 (26 : 33)

Rating:

Nečas 40, Streitová +20, Svěráková +16, Berka +4, Sedlák +3, Pavloňová, Adéla Ondrová +1, Špačková 0, Tyleček -1, Kavín -2, Dymáček -3, Zouhar, Ševčík -7, Ježek -8

Body:

Nečas 40, Streitová 28, Svěráková 27, Berka 25, Ježek, Sedlák 4, Dymáček. Tyleček, Ševčík 2, Zouhar, Pavloňová, Kavín, Špačková, Adéla Ondrová 0.

Kuba Nečas - největší podíl na obou vítězstvích. Pouze jedna připomínka. Hrát co nejblíže soupeřova koše.

Jana - spolehlivý a stabilní výkon prvního zápasu. Výkon v druhém o něco slabší díky horší fyzické kondici.

Pavlík - výborné herní nasazení. Někdy unáhlená a nepřipravená střelba ze střední vzdálenosti. Zlepšit únik do koše na levou stranu.

Adéla - dobrý výkon v obou utkáních. Zlepšit styl střelby a práci nohou v obraně.

Zbyněk - konečně se dostal do herní pohody. Byla vidět zdravá agresivita v obraně i v ůtoku. Dobré střídání herní rychlosti.

Míša  - dobrá obrana, v případě i vyvážel míč. Stále čekáme na lepší uplatnění v zápasech.

Vojta - musí se snažit zakončovat co nejblíže ke koši otevřenými střelami.

Ondra - bohužel trvá špatné a pozdní vyhodnocení herních situací. Nedostatečné zlepšení

Tadeáš - střelecky se neprosadil, ale bránil s velkým nasazením.

Markéta, Zuzka Pavloňová, Kuba Sedlák, Max, Adéla, Dáda Ondrovi - vzhledem k vývoji utkání needostali v druhém utkání příležitost. Ale bohužel na delší herní projev na hřišti zatím nemají.