Turnaj "O ŽABOVŘESKÝ POHÁR"

04.06.2016 18:28

Dne 4.6.2016 jsme se zúčastnili turnaje přípravek"O ŽABOVŘESKÝ POHÁR"pořádaným Sam Bšm Brno. V prvním zápase jsme nastoupili proti družstvu BK Vyškov.. Zpočátku se nám nedařila střelba, ale dobře jsme bránili. Po první čtvrtině jsme prohrávali 2:6. Druhá pětka nastoupila s odhodláním otočit skore a to se jim povedlo. Poločas jsme vyhráli o koš a pokračovali v bojovném basketu. Střelecky se dařilo Vaškovi (16b), body si připsal Dalda (4b), Irča, Michal, Matěj Matuška (2b).

Výsledek : BBK Blansko : BK Vyškov

26 : 22 (2:6,10:4,4:4,10:8)

V druhém zápase nás čekalo družstvo holek SK Žabovřesky. Soupeřky prohráli s družstvem Bšm Brno o jediný bod a tak jsme věděli, že to nebude nic lehkého. První čtvrtku jsme pohráli 6:10. Holky nás převyšovali fyzicky, ale my jsme dobře bránili a v poločase vedli 20:15. Pak se začalo dařit střelecky a dávali jsme koše i ze střední vzdálenosti a trpělivě navyšovali vedení. Bodovali Michal 12b, Vašek 10b,Matěj Matuška 8b, Filip 8b,Irča a Eva 2b.

Výsledek : BBK Blansko : SK Žabovřesky

44 : 19 (6:10, 14:5, 6:1, 18:3)

Ve třetím zápase se bojovalo o 1. místo s Bšm Brno. Nastoupili jsme hned po krátké přestávce a začala být znát únava a nesoustředěnost .První pětka prohrála čtvrtinu 8:11 a navíc se zranila Irča. Druhá Vaškova formace nás vrátila do hry a po pěkném výkonu jsme vedli v poločase o bod. Síly docházely na obou stranách, ale nám se vyfauloval Filip a mladí hráči měli problémy už při vyhození z autu. Velké manko se druhé pětce už nepodařilo dohnat.

Výsledek : BBK Blansko : Bšm Brno

31 :47 (8:11,16:12,0:16,7:8)

Střelci : Michal 16b,Filip 6b, Vašek 4b, Matěj Křelina 2b, Miki 2b, Matěj Matuška 1b.

I tak si myslím, že 2. místo v tak vyrovnaném turnaji je opravdu úspěch. Zahráli si všichni a poprvé Vítek Skácel. Nasbírali jsme nové zkušenosti, zkusili nové věci. Děkujeme rodičům a fandům za velkou podporu a dopravení hráčů na turnaj. Ještě máme co natrénovat a třeba to někdy cinkne i zlatě :-)