Dvě domácí vítězství s Kroměříží - vítěz jihomoravského kraje U13 2017

22.03.2017 09:02

Bez ohledu na dvě poslední utkání v Kroměříži se stává naše družstvo U13 vítězem přeboru Jihomoravského kraje sezóny 2016/2017. Vítězství je o to cennější, že hrajeme v této skupině jako jediné smíšené družstvo chlapců a děvčat. Důvod je prostý. Jsme malé město, basketbal je u nás v popularitě za kopanou, hokejem, basebalem. Z tohoto důvodu jsme zatím neměli možnost sestavit pouze družstvo chlapců. V každé kategorii minibasketbalu U11, U12, a U13 nám děvčata pomáhají doplnit družstvo pro další sezóny. V tomto roce opouští náš spolek BBK Blansko hráčky Streitová, Křížová, Svěráková, Špačková, Pavloňová. Ročníky 2004 přechází do dívčích družstev a uvedené první tři hráčky budou bojovat o účast v ligových družstvech SŠMH Hadcicap Brno a o poslední dvě hráčy má zájem blanenský BK Blansko. Všichni trenéři, kteří se podíleli na výchově uvedených hráček mají radost, že jsme jim dali dobré basketbalové  základy pro jejich další vývoj a přejeme jim hodně osobních a basketbalových úspěchů v dalších klubech.

BBK Blansko : Slávia Kroměříž 54 : 49 (38 : 23)

V první čtvrtině jsme se dostali dobrou obranou do vedení 24:11. Druhá a třetí herní část navýšila rozdíl v náš prospěch až na +18 bodů. Čtvrtou poslední část utkání v klidu dohrajem a zajistíme si další vítězství. Mýlka. Našim hráčům se nepochopitelně přestává dařit, kupíme chybu za chybou a utkání dohráváme v nervózním závěru a vítězíme rozdílem pouze o  5 bodů.

BBK Blansko : Slávia Kroměříž 47 : 43 (25 : 17)

Tři čtvrtiny utkání bod po bodu postupně navyšujeme náskok zase až na rozdíl 16 bodů. Tak jako minulé utkání ztrácíme koncentraci, soupeř toho využije a konečné vítězství je znovu o pouhé 4 body.

Rating:

Nečas +18, Streitová +15, Jelínek +13, Svěráková +5, Zouhar +5, Kučerová +2, Špačková -1, Pavloňová -2, Konečný -4, Ježek -5, Křížová -6, Dymáček -10,

Body:

Nečas 25, Streitová 24, Svěráková 14, Jelínek 13, Křížová 10, Zouhar 6, Ježek 5, Dymáček, Špačková 2, Kučerová, Pavloňová, Konečný 0.

Slávie Kroměříž : BBK Blansko 37 : 45 (22 : 23)

Výsledek posledních dvou utkání v Kroměříži již nejsou důležitá pro celkové konečné vítězství BBK Blansko v tabulce. První poločas je vyrovnaný a do druhého poločasu vstupujeme s vedením o 1 bod. Základ pro další vítězství je postaven ve 3 čtvrtině, kterou vyhráváme o 10 bodů. Závěr zápasu takticky zvládneme a vyhráváme třetí zápas v řadě.

Slávie Kroměříž : BBK Blansko 49 : 30 (22 : 23)

Ztráta motivace, nedostatečná koncentrace na zápas domácí dokonale využili a vyhráli poslední zápas sezóny celkově rozdílem 19 bodů. V poslední čtvrtině dáváme pouze 2 body a jsme velice rádi, že zápas skončil.