02.12.2019 09:36

Čtvrtý turnaj U12 ve Vyškově.

na turnaj jsme odjeli bez zraněného Zemana a Tylečkové.

BBK Blansko : BŠM Brno 37 : 54 (26 : 26)

První pětka ve složení Jirků, Horák, Alexová, Popelka, Slabý a Sam Kříž nestačila na pětku soupeře a zápas se zdál rozhodnut hned po první čtvrtině. Neexistovala kvalitní obrana, chyběla výpomoc hráčů. Hrači Jirků a Horák, na které se spoléhalo při tvorbě hry, opět zahráli velice špatně. Po osmi minutách prohráváme 8:23. Přístup hráčů Fořtík, Zezula, David Kříž, Jiří Popelka, Prášil ke hře byl zodpovědnější. Zaměřili se na obranu, soupeři jsme odebírali míče (David Kříž 6 získaných míčů), rychle zakončovali, nechyběla vzájemná výpomoc hráčů a do první půle jsme srovnali skóre na 26:26. Velice chválím celou pětku pro kolektivní spolupráci. První pětka si mohla z tohoto pojetí hry vzít příklad. Nestalo se. Opět dali ve čtvrtině pouze 3 body a 18 jich obdrželi. Nepomohlo ani posílení pětky Fořtíkem. Druhá pětka pokračovala v dobrém předešlém výkonu, ale výsledem již neměli sílu zvrátit. Velice dobře hráli Fořtík- celkem 12 doskoků, David Kříž 14 získaných míčů, Prášil se blýskl třemi úspěšnými vniky do koše, Jirka Popelka potřeboval na čtyři vstřelené body 16 pokusů. Opět pod své schopnosti hráli individualisticky Horák a Jirků. Ostatní hráči měli malou příležitost se do hry zapojit. Pokud se tak stalo, svou příležitost nevyužili.

BBK Blansko : BK Maják SVČ Vyškov 34 : 28 (20 : 11)

Vzhledem k tomu, že se silným soupeřem hrajeme další zápas za sebou, většinou nám ubývají síly a druhý zápas je horší prvního. Polovinu zápasu jsme velice dobrou obranou soupeře zaskočili a polovinu utkání vedeme 20:11. Nástup tlaku soupeře v druhé půli nepřišel, naopak s postupujícím časem domácí znervozněli, přestalo se jim herně dařit. My naopak pokračovali v úspěšné obraně (celkem 33 získaných a pouze 14 ztracených). Zlepšilo se obranné i útočné doskakování doskakování. Ve hře našeho družstva bylo vidět nadšení a vůle po vítězství. Zápas jsme v nervózní koncovce dotáhli do vítězného konce. Vyškova to byla první prohra v soutěži. Jsme velice rádi, že jsme to byli zrovna my. Chválím celé družstvo. Po kritice Horáka a Jirků za první zápas, měli jmenovaní velký podíl v závěru na výhře našeho družstva. Chválím.