Opět 2x vítězně s Renocarem Podolí

11.03.2017 22:19

Během tohoto týdne jsme odehráli čtyři utkání finálové skupiny Jihomoravského kraje kategorie U13. Středeční utkání s Brnem se hrála více jak po měsíční herní pauze a bylo to znát na výkonu našeho družstva v těchto dvou utkáních.

BBK Blansko : SAM BŠM Brno 51 : 36 (33 : 9)

První a druhá čtvrtina zápasu dopadla nad očekávání dobře a vyhráli jsme je 17:2 a 16:6. Ve třetí čtvrtině začínáme nepochopitelně kupit chyby a tuto část prohráváme v poměru 6:17. Vedeme však stále ještě o 13 bodů. Poslední čtvtina je vyrovnáná a nakonec uhájíme vítězství rozdílem 15 bodů v náš prospěch. K vítězství nejvíce napomohli hráči Streitová, Nečas, Křížová, Berka a Dymáček. Těžkou pozici v obraně měla Monika Kučerová a zhostila se jí velice dobře. Ostatní hráči působili ma hřišti bohužel v pozici statistů.

BBK Blansko : SAM BŠM Brno 35 : 39 (22 : 20)

V tomto utkání vyhráváme pouze 1. čtvrtinu. Od 2. čtvrtiny začínáme hrát nervozně, přestává se dařit střelba z krátké vzdálenosti, ůtok je statický a hráči se snaží prosazovat individuálně a hodně jsme slevili v obraně. Toho soupeř postupně využívá o nakonec obrací celkový výsledek ve svůj prospěch o 4 body. V tomto utkání jsme hráli natolik špatně, že v poslední čtvrtině jsme dali pouze 3 body. S takovým výkonem se utkání nevyhrávají.

BBK Blansko : SK Renocar Podolí 75 : 38 (35 : 22)

Další páteční utkání se soupeřem aspirujícím na postup na mistrovství U13 Č. R. bylo přesným opakem utkání předešlého. Dobrou obranou Nečase, Jelínka, Křížové, Svěrákové a Kučerové a ostatních spoluhráčů jsme si poradili s klíčovými hráči soupeře. Kromě nerozhodné druhé čtvrtiny 17:17 jsme ostatní části utkání vyhráli výraznými rozdíly a celkové skóre skončilo rozdílem 38 bodů v náš prospěch.  Toto utkání hodnotíme jako nejlepší v sezóně. Po získaném míči v obraně se nám dařil rychlý protiůtok, probíhala útočná kombinace  dvojic, útočný doskok a herní spolupráce celého družstva. Střelecky se prosazovali Nečas, Streitová, Berka, Křížová a zlepšil se také herní projev Jelínka. Dobře sekundovali Dymáček, Svěráková a Kučerová. Chválime však za výborný výkon celý kolektiv.

BBK Blansko : SK Renocar Podolí 52 : 38 (28 : 24)

S přibývající únavou našich hráčů se utkání nevyvíjelo tak jednoznačně jako předešlé. Museli jsme vynaložit podstatně více fyzických i psichyckých sil, abychom i toto utkání dovedli do vítězného konce.

Navíc Podolí prohrálo v sobotním domácím utkání s Kroměříží. Máme takto +3 body před Podolím i BŠM Brno.

Rating celkem:

Nečas +46, Streitová +32, Dymáček +26, Svěráková +10, Berka +5, Křížová +3, Ježek +2, Hynek -1, Pavloňová, Tyleček -2, Sedlák -3, Zouhar -6, Kučerová -8, Jelínek -11.

Body celkem:

Streitová 52, Nečas 40, Berka 38, Křížová 28, Svěráková 23, Dymáček 12, Jelínek 11, Ježek 6, Zouhar 2, Sedlák, Tyleček, Hynek, Pavloňová, Kučerová 0.

V pátek 17.3. 2017 v 15:30 a 17:45 hrajeme v domácím prostředí s družstvem Slávie Kroměříž a nakonec zajíždíme na poslední dvě utkání sezóny ke stejnému soupeři do Kroměříže.