Podolí se nám 2x porazit nepodařilo

30.01.2016 15:04

V první čtvrtině úvodního zápasu jsme hráli soustředěně a vyhráli ji 23:10. Druhé dějství bylo vyrovnané a skončilo 18:18. Třetí čtvrtinu jsme opět vyhráli 16:7 a skóre narostlo na rozdíl 22 bodů 57:35. V poslední čtvtině naši hráčí polevili a dovolili soupeři korigovat výsledek na celkový rozdíl 12 bodů v náš prospěch.

Začátek druhého zápasu nám opět vyšel a čtvrtinu vyhráli 19:11. Druhá pětka přestala bránit a dovolila soupeři dát 23 bodů oproti 12 bodů našich. Poločas prohráváme o 3 body. Třetí čtvrtina byla ve znamení úporných obran skončila 2:7 pro soupeře. Čtvrtá a poslední čtvrtina nás zastihla v nedbalkách. Přestali jsme bránit, nevraceli se po ztrátách míče do obrany a soupeř velice snadno a jednoduše skoroval. Ztratili jsme celkem 39 míčů a získali pouze 9. To svědčí o celkově špatné, laxní obraně našeho družstva. K tomu přispěla i psychická rezignace. Druhý poločas skončil 8:31 pro Podolí. Zápas skončil zbytečně vysokým rozdílem 26 bodů. Do finálové skupiny o přeborníka kraje, kam jsme postoupili s Podolím z jedné skupiny. Z druhé skupiny se setkáme s tradičním soupeřem z Kyjova a Šlapanic. Zde nás takové výpadky budou znamenat ztrátu vítězství.

BBK Blansko : SK Renocar Podolí 67 : 55 (41 : 28)

BBK Blansko : SK Renocar Podolí 39 : 65 (31 : 34)

Rating:

Nečas +20, Streitová +17, Dymáček +5, Berka 0, Křížová, Kučerová -1, Ježek, Zouhar, Tyleček -3, Svěráková -7, Jelínek -13,

Body:

Streitová 23, Nečas 19, Dymáček, Berka 14, Křížová 13, Jelínek 11, Ježek 8, Svěráková 4, Kučerová, Zouhar, Tyleček 0.

Kuba - v druhé zápase nenechal vyvážet míče Janě a ztratil zbytečně 10 míčů. Pokračovaly vniky do soupeřovy obrany mezi dva hráče a zakončení si zbytečně komplikoval. Úniky byly pomalé a skončily zdvojením a ztrátami míče.

Jana - pokračuje ve stabilních výkonech a je oporou družstva. Velice dobře se uvolňovala pro míč.

Míša - velice milé výkonnostní překvapení pro nás trenéry. Začal konečně proměňoval dané šance. Chválíme. Jen tak dále.

Zuzka - v zápase plní roli rozehrávačky. Měla si po vyhození přebírat a požadovat od spoluhráčů míč a převést ho na útočnou půli. Toto se nestalo. Její střelba byla nepřipravená, na sílu a z toho plynula neúspěšnost.

Pavel - vyvážel míče, utápěl se v driblinku, nenechal míč rozehrávačům. Nájezdy byly bez předchozího "hoď a běž" a uvolnění driblinkem málokdy skončilo úspěchem. Sehrál hodně lepších zápasů než tyto.

Adéla - oproti zápasům v Jihlavě velice slabý a ustrašený výkon.

Zbyněk - chybí mu start na míč a větší agresivita.

Šimon - zlepšený výkon v útoku. Neubránil však soupeře, dostal 19 bodů. Stále se nezlepšilo chování na tréninku a nevěnuje se zlepšení svých nedostatků. Přes několikeré upozornění si to zatím neuvědomuje.

Monika - je spolehlivá v obraně a dobře v ní vypomáhala.