První zápasy doma

17.10.2017 11:21

Družstvo U11 zahájilo sezónu 2017/2018 prvními domácími zápasy s aspirantem na postup do finálové skupiny družstvem Basket Kohouti  Brno.

BBK Blansko : Basket Kohouti Brno 53 : 36 (22 : 15)

První zápasy s novými družstvy jsou vždy plné emocí. První čtvrtina proběhla pro nás nad očekávání a vedeme 15:2. V druhé čtvrtině zjišťujeme, že soupeř postavil silnější druhou pětku a druhou čtvrtinu prohráváme 7:13. Celkově poločas 22:15. Korigijeme pětky a třetí úsek hry je vyrovnaný. V poslední části se nám daří rychlé protiútoky, vyhráváme ji v poměru 20:9 a také nakonec i celý zápas. Z jednotlivců zahrál po delší odmlce velice dobře Vašík Cápek, dobrým výkonem se přidali Fanda Fořtík, Míša Růžička, Miki Jirků a Adam Přichystal. U Matěje Matušky a Daliho Horáka je střídají dobré výkony na hřišti s výkony velice špatnými a netaktickými. U hráčů zbytku družstva je to otázka dalšího herního vývoje, který je podmíněný dobrým přístupem k tréninku.

BBK Blansko : Basket Kohouti Brno 38 : 42 (18 : 21)

V druhém zápase nechtěl nenastoupit z důvodu údajné bolesti pat Dali Horák. Subjektivní pocit trenéra byl však poněkud jiný a myslím si, že další utkání nezvládl mentálně z pocitu zodpovědnosti v utkání a vymluvil se na paty. Podotýkám, že je to můj subjektivní pocit a nemusím mít pravdu. Vadí mi dále i jeho špatný přístup k tréninkům  a účastní se šikany spoluhráčů. Pro nás trenéry je to nepřípustné. S dětmi mluvíme o týmovém pojetí hráčů. Asi na tomto tématu musíme více s hráči zapracovat. A nyní k zápasu. Zápas od začátku je v režii soupeře a konec třetí čtvrtiny je 33:24 ve pospěch soupeře. Ve čtvrté minutě poslední čtvrtiny otáčíme opět rychlými protiútoky utkání v náš prospěch a otáčíme skóre na 36:35 pro nás. Hráč Vašek Cápek ale konec utkání nezvládá fyzicky a psychicky, odmítá bez řádného vysvětlení trenérovi hrát. Je tedy střídán. Jelikož za něho nemáme adekvátní náhradu, na jeho místo musí nastoupit David Kříž. Sice talentovaný, ale Vaška není schopen nahradit. V dalším průběhu neproměňujeme ani jednu ze šesti trestných hodů. Dochází k citelnému ooslabení družstva, soupeř toho samozřejmě využije a zápas vyhrává o čtyři body. Situaci s Vaškem k jeho prospěchu a důležité regeneraci na zbytek zápasu bychom jako trenéři v rámci zbytku utkání vyřešili. Vzhledm k jeho nekomunikaci to skončilo takhle. I v druhém utkání potvrdil výkonnostní vzestup Fanda Fořtík. Chválíme. Situaci jsme si s rodiči i hráči vysvětlili a doufám, že tyto tranpoty již vznikat nebudou. Snahou a bojovností oplýval Víťa Skácel. Chválíme. Mladí hráči ročníku 2010 David, Sam Křížovi a Jirka Popelka splnili vzhledem ke svému věku požadavky trenéra na 100%. Chválíme.

Body:

Cápek 27 bodů, Matuška 18 bodů, Růžička 18 bodů, Fořtík 14 bodů, Jirků 6 bodů, Horák 5 bodů (jeden zápas), Přichystal 1 bod, Sam Kříž, David Kříž, Tomáš Popelka, Jirka Popelka, Skácel, Zezula, Janků, Němec 0 bodu.