Turnaj U13 v Bílovicích n. S.

06.06.2017 10:07

V přechodném období závěru již uplynulé sezóny 2016/2017 jsme absolvovali basketbalový turnaj U13 v Bílovicích n. Svitavou. Turnaje se zúčastnilo nově vytvořené družstvo U13 pro příští sezónu 2017/2018. Byl to takový test výkonnosti našeho nového družstva pro nadcházející sezónu. Srovnání dopadlo celkem dobře a turnaj se nám podařilo dovést, ne jednoduchým způsobem, do vítězného konce.

BBK Blansko : TJ Vyškov 49 : 9 (25 : 8)

Úvodní zápas probíhal od začátku až do konce jednoznačně v náš prospěch a utkání vyhráváme rozdílem 30 bodů.

BBK Blansko : Kohouti Brno 21 : 15 (14 : 9)

Druhý zápas byl bojem obran a v první čtvrtině bylo skóre 3:4 v náš neprospěch. Druhou čtvrtinu se nám lépe dařilo v útoku a vyhráli ji 14:9. Poločasový stav byl 14:9. Třetí část skončila 7:3 pro nás. V posledním hracím období nevstřelíme ani bod, ale obdržíme jen body tři a utkání dobrou obranou dovedeme opět do vítězmého konce. Děti chválíme za herní nasazení spojené s dobrou obranou.

BBK Blansko : Skokani Brno 32 : 30 (22 : 12)

Poslední zápas se Skokany Brno je o první místo. Vyhráváme první i druhou čtvrtinu se skórem 22:12. Zdá se, že utkání dovedeme celkem snadno také do vítězného konce. Omyl. Dochází síly, zhoršila se koncentrace na obranu a soupeř začína ubírat bod po bodu z našeho náskoku. Nakonec utkání vyhráváme v dramatickém závěru rozdílem 2 bodů.

Turnaj splnil očekávání trenérů, prověřili jsme výkonnost našeho nového družstva a jednotlivých hráčů. Z nejmladších nejlépe zahrál Petr Zvěřina. Velice dobře herně překvapily děvčata Daniela a Adéla Ondrovi. Ostatní splnili očekávání.