Druhý turnaj sezóny U12

21.10.2019 23:42

Družstvo U12 odehrálo další turnaj v Tišnově. Tak jako v domácím prostředí jsme byli úspěšní ze dvou zápasů pouze jednou.

BBK Blansko : SKB Tišnov 82 : 28 (44 : 7)

První pětka ve složení Fořtík, Zeman, David Kříž, Tomáš Popelka a Tylečková začali utkání velmi rozpačitě a skóre po I. čtvrtině bylo 8:3 v náš prospěch. II. čtvrtina s hráči Jirků, Zezula, Sam Kříž, Alexová byla jednoznačně lepší a bodový rozdíl  zvýšilo naše družstvo na 44:7. Příčinou byla dobrá obrana, rychlý přechod do protiútoku a dobré zakončování akcí. Na palubovku se dostalo všech 14 hráčů a zápas nakonec skončil vysokým vítězstvím. Nejlepším hráčem utkání byl Jirků. Dále dobře zahráli Zezula, Alexová, Fořtík a David a Sam Křížovi. Očekávání splnili i ostatní hráči včetně nejmladšího Jirky Popelky.

BBK Blansko : Jiskra Kyjov 47 : 64 (23 : 31)

Se silnějším soupeřem z Kyjova byl poločasový výsledek 31:23 pro Kyjov. Ve III. čtvrtce jsme se přiblížili na rozdíl 4 bodů, ale spoustou nevynucených vlastních chyb soupeř utkání dotáhl do vítězného konce a zaslouženě vyhrál. Nebyli jsme schopni pokrýt rychlý protiútok. Po neúspěšné střelbě soupeř zakončoval po opakovaných doskocích a obrana byla velice špatná. Navíc jsme ztratili 25 míčů oproti  9 získaným. Očekávání tentokrát nesplnili Jirků, Zezula, Tomáš Popelka. Dařilo se naopak nejlepšímu hráči utkání Fořtíkovi a Zemanovi. Společně se Samem Křížem měli pouze tito tři naši hráči kladné hodnocení.

V sobotu 2.11. nás čekají na turnaji doma ještě silnejší družstva JBC Tygři Brno a Žďáru n. S.